Tomáš Klus - "Nenávratná"

Listopad 2008

Co měl rád...

30. listopadu 2008 v 0:44 K. Cobain - prohlášení
"I like punk rock. I like girls with weird eyes. I like drugs. (But my body and mind won't allow me to take them). I like passion. I like playing my cards wrong. I like vinyl. I like to feel guilty for being a white, American male. I love to sleep. I like to taunt small, barking dogs in parked cars. I like to make people feel happy and superior in their reaction towards my appearance. I like to have strong opinions with nothing to back them up with besides my primal sincerity. I like sincerity. I lack sincerity."

"Mám rád punk rock. Mám rád dívky s tajemnýma očima. Mám rád drogy. (Ale tělo a mysl mi nechce dovolit, abych je bral.) Mám rád vášeň. Rád hraju karty špatně. Mám rád vinyl. Rád se cítím vinný za to, že jsem americký bílý muž. Miluju spaní. Rád se posmívám malým, štěkajícím psům v zaparkovaných autech. Rád dělám lidi šťastnějšími při mém vystoupení. Mám rád moje silné, neústupné názory a kromě toho mou prvotní upřímností. Mám rád upřímnost. Já nejsem upřímný."

Znásilnili jste mě...

30. listopadu 2008 v 0:37 K. Cobain - prohlášení
"Nebylo to přehánění médií nebo zlomyslné drby, ale znásilnění mého soukromí. Měli záznamy z mého pobytu v nemocnicích, letenky, věděli o hotelích, ve kterých jsem byl. Chci říct: seru, seru na ty z vás, kteří na mě naberete ohled jako na člověka. Znásilnili jste mě hůř, než vůbec víte."

Citáty...

30. listopadu 2008 v 0:36 K. Cobain - prohlášení
"Nemodlím se k ďáblu, protože kdyby existoval,modlil by se on ke mě."

"Nemám rád drogy, ale ony milují mě."

"Nechci dráždit jen pár lidí - chci provokovat a otravovat úplně všechny!"

"Jsem jako vzteklý Santa Claus - ti kteří stáli proti mně, žádne dárečky nedostali."

"Současná muzika je matná, bledá, neškodná a stupidní."

"Moje show je něco jako cirkus - je v ní napětí vzrušení a strach."

Kurtovy nemoci

30. listopadu 2008 v 0:12 K. Cobain - další
Kurt od dětství trpěl hyperaktivitou bouchal hlavou do zdi, nebo běhal po dvoře v Aberdeenu, nic ho nebavilo dlouho, Na televizi se skoro nedíval, do hodin kytary chodil jen týden (dal přednost hraní doma), chtěl být kaskadér, z domu povytahoval všechny peřiny a ze střechy do nich skákal na kole. Nesměl jíst cukr ani věci, které obsahují červené barvivo. Dále ho provázel chronický kašel, tedy bronchitida, kvůli které ztrácel hlas a odpadávaly koncerty, užíval proti ní třešňový sirup. A ritalin na zklidnění hyperaktivity. Od mládí měl lehkou skoliózu, která přerostla v těžkou, díky hraní na elektickou kytaru a přespávání v autě nebo v kartonové krabici od ledničky. Skolióza je pokřivení páteře, Kurt kvůli tomu trpěl hroznými bolestmi a často prozvracel celé dny. Totiž obratel tlačil na nerv od žaludku, což způsobovalo hrozné bolesti, při sebemenším soustu jídla. Kurt jednu dobu, chtěl dokonce spáchat sebevraždu, ale přemýšlel o tom a řekl: "Jestli někdy spáchám sebevraždu, tak to nebude kvůli nějaké zasrané nemoci!" Již v mládí jeho matka vyhledala mnoho lékařů, ale žádný si nevěděl rady. Kurt se časem stal rockovou hvězdou, kterou být nikdy nechtěl. To mu přineslo hodně peněz, navštívil mnoho specialistů na světě, ale maximálně mu předepsali léky, které pomáhaly, nepatrně. Zjistil, že heroin tiší bolesti, začala tedy válka heroin-bolest. Rozhodl se pro heroin. Byl si vědom, že časem bude závislý........... Kurt se bál, že ho bůh potrestá za jeho špatné činy tím, že se mu narodí dítě s ploutvemi. Říká se tomu Teratofóbieu, byl štastný, když na ultrazvuku viděl Frances, která se vyvýjí normálně. Neustále se vyptával doktroů, jestly je v pořádku! Svou dceru miloval nadevše a slíbil, že když se jí něco stane, zabije se! Nebo když někdo ublíží jí, tak ho vlasnoručně zabije. Ještě měl Agrofóbii, tj. strach z velkých prostranství a z mnoha lidí. Když vystupovali později v arénách a stadionech, pro desítky tisíc lidí, byl z toho velmi zničený. Důkazem je , jak se Kurt nechá dovést na pódium na vozíku, davy mlčí, a Kurt skočí po kytaře a spustí to.

Na konec takovou smutnou příhodu.
Nirvana vystupuje v Austrálii, když Kurt dostane záchvat, je vrtulníkem přepraven do nejbližší nemocnice V nemocnici leží na lehátku a svíjí se bolestí. Opodál stojí dva lékaři. Jeden se zasměje a řekne druhému: "to je ten feťák, nejspíš to přehnal". Kurt, který žádné drogy v to období nebral, znechuceně odchází............


Závěrem: Je obdivuhodné, že člověk který prošel tímto vším, byl a myslím si, že i je nejlepším umělcem všech dob! Ti dnešní Technaři a Disko, Hip-hoppeři a podobní...mu nešahají ani po podrážku ošoupaných bot. A nikdy neodsuzujme Kurta, že bral drogy, protože je to věc, každého z nás, a ti, kteří o něm tvrdí, že je "feťák", tak nevědí vůbec nic. Doporučuju jim přečíst nějaké knihy o Nirvaně.

Co je to grunge...

29. listopadu 2008 v 23:44 Nirvana - zajímavosti
Grunge is dead ?

Většinou, když se řekne Grunge, tak se lidem vybaví asociace Nirvana. Je to do jisté míry věčné prokletí tohoto hudebního stylu. I když těžko tvrdit o grunge, že je to hudební styl. Zkuste si vzít kteroukoliv skupinu hrající grunge v kteroukoliv dobu do roku 1995, co se týče hudby nemají takřka nic společného, tak proč hudební styl?


Mrtvý život

29. listopadu 2008 v 20:33 K zamyšlení...
Tohle jsem našla na jednom blogu, je to docela zajímavý...

Grohl: už nemůže poslouchat Nirvanu

29. listopadu 2008 v 20:28 Nirvana
Dave Grohl nikdy neposlouchá hudbu své bývalé kapely Nirvana, protože mu jen připomíná bolest. Při poslechu Nirvany se mu totiž vždy vybaví bolestivé vzpomínky, které mu přinesla smrt frontmana Kurta Cobaina. Třináct let po Cobainově sebevraždě Grohl přiznává, že mu dá velkou práci nevypnout rádio, když slyší hity jako Smells Like Teen Spirit nebo Lithium.

"Přesně si pamatuji, jaké to bylo, když jsme ty věci nahrávali - co jsme jedli nebo že sněžilo. Je to jako otevírat krabici se starými fotkami, a já to proto nedělám moc často."


Lístek na Nirvanu

29. listopadu 2008 v 19:36 Nirvana - zajímavosti
...Hmmm, před pár lety by se hodil, kdo by šel se mnou?...


Kurt a Axl

29. listopadu 2008 v 19:17 Nirvana
Již zesnulý zpěvák a kytarista americké skupiny Nirvana a vokalista jiné formace Guns N'Roses William Axl Rose se nesnášeli. Píše o tom hudební manažer Danny Goldberg ve své knize Bumping Into Geniuses.

Podle publikace bývalého viceprezidenta společnosti Swan Song Records Goldberga se chtěl na začátku devadesátých let Axl po jednom z koncertů s Cobainem sejít, ale to se nepodařilo, neboť lídr Nirvany prostě odešel. "Axl byl jedním z rockových frajerů, které Kurt nenáviděl," píše se v knize.

Podle ní se dokonce nesnášely i jejich partnerky, Cobainova Courtney Love a Axlova Stephanie Seymourová. Kvůli těmto antipatiím se Nirvana nezúčastnila společného turné, na které měla vyrazit s Guns N'Roses a Metallikou.

Kurt Cobain zamřel v dubnu 1994. Axl je nadále zpěvákem skupiny Guns N'Roses, která dosud koncertuje a už od roku 1996 slibuje album Chinese Democracy.

Kurtovy holky

29. listopadu 2008 v 19:10 K. Cobain - další
1. Tracy Maranderová - Kurta milovala neochvějně, a přesto ji u ní doma vždycky uznávali, i když nechápali, jak se mohla takhle zbláznit, a chodit s nějakým rockerem z Aberdeenu.

2. Tobi Vailová - Tobi se Kurt pokoušel všelijak přesvědčit,aby ho milovala,jenže si natolik nerozuměli, že jí Kurt ani nedokázal vysvětlit ty své noční můry, a už vůbec ne, proč bere drogy.

3. Mary Lou Lordová - Poslouchala Vaselines, ale nepřespávala v kartónové krabici.

4. Courtney Love - Až u Courtney konečně našel to,co v předchozích vztazích nenacházel: porozumění! Něco mu říkalo, že Courtney podvědomě zná pach bahna, kterým se on sám musel vláčet. Věděla,j aké to je, vydat se na turné dodávkou a shánět peníze na benzín. Věděla a znala, co je to pravé ponížení, když pracovala jako striptérka. A také znala to uvolnění a ten pocit blaha, když se jí jehla dostala pod kůži.

5. Heroina - Boužel, ale Courtney nebyla poslední dívka v jeho životě, kde se vzala, tu se vzala "Heroina"...Začal být závislý na heroinu, který posléze převedl do holčičí podoby, tedy "Heroina"...

Backlash magazine

29. listopadu 2008 v 18:51 Nirvana
Vůbec první článek o Nirvaně. Vyšel v srpno-záříovém vydání Backlash magazine roku 1988. Autorem článku je Dawn Anderson.

Robert Fulghum - Možná...

29. listopadu 2008 v 0:55 K zamyšlení...

-Možná- To je naše slovo.
Ta nejmoudřejší odpověď na zásadní otázky.
Slovo, které nám ukazuje na otevřené dveře a široké obzory.

Nemyslím si, že smysl života je nějaká hádanka, kterou je třeba vyřešit.

Život prostě je. Já jsem. Stát se může cokoliv.
Zato si myslím, že mohu svůj život obdařit smyslem.
Nejistota je vlastně požehnání.

Kdyby mi všechno bylo úplně jasné, trávil bych život v hrozných úzkostech a bál bych se, že se ztratím. Ale protože všechno a cokoliv je vždycky možné, zázrak nikdy není daleko a divy stále přicházejí.
Věřím, že lidskou svobodu lze vyjádřit jedním slůvkem, které slouží jako cihlička přidržující dveře existence dokořán - možná.

O My Chem...

28. listopadu 2008 v 18:56 My Chemical Romance
Skupina My Chemical Romance, pocházející z Newarku v New Jersey, není typickou rockovou skupinou. Všichni tvrdí, že vyrůstali ve zvláštních domácnostech, což možná ovlivnilo některé "typicky" zvláštní chování vycházejícího z pocitů skupiny.

Tato specifická skupina o sobě tvrdí, že pocházejí v New York/ New Jerseyské punkové scény, která na ně měla jako na teenagery největší vliv.
Kytarista Frank Iero hraje od svých 11 let, dokud dělal školu, tak měl povoleno cvičit ve sklepě.

Skupině My Chemical Romance se dostalo od nálepky "Emo" kapely až po "Upírský a zombie" rock. Věří v to, že když se vám budou jejich písně líbit, tak se vám budou líbit a je jedno co to je za styl.

Členové: Gerard Way (zpěv) a jeho bratr Mikey (basskytara) jsou členy skupiny, stejně tak jimi jsou i Frank Iero (kytara), Ray Toro (kytara) a Bob Bryar (bicí).

Příběh: Skupina technicky vzato začala fungovat, když začal Gerard psát texty a přizval si svého kamaráda Matta Pelissiera na pomoc. Ray v té době prakticky doopravdy nehrál zhruba tři roky, ale stejně přišel, aby to zkusil. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla totiž vážně temná, ostrá a přitom v sobě stále měla neurčité prvky popu. Po pár společných zkouškách, co spolu hráli tu existovala určitá energie. Mike s nimi začal hrát na baskytaru a brzy, pár měsíců poté, se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy. Náhodou působil i v jiné skupině, což jim pomohlo k prvním vystoupením. Když se ta skupina rozpadla, první instinkt MCR bylo vzít Franka mezi sebe. Frank byl v té době už jejich fanoušek a vynikající kytarista. Byli v životní etapě, kdy se před nimi objevila křižovatka, kde mohli jít buď jednou cestou nebo jinou a vyšlo to tak, že se všichni sešli a společně vytvořili skupinu. Byli šťastní, že se našli a nyní jsou ještě šťastnější, že jsou tam, kde jsou.

I brought you my bullets, you brought me your love: První album My Chemical Romance dostalo název "I brought you my bullets, you brought me your love" a vyšlo v roce 2002. Získalo si celosvětovou pozornost díky 13 písním, které představovali skupinu, jenž byla poté dva roky na turné. Získali si po Severní Americe i Evropě slušný počet fanoušků.

Three cheers of sweet revenge: Aby vytvořili své nejnovější album "Three cheers for sweet revenge", museli se MCR (jak jim nyní říká většina lidí) vzdát cestování, které už tak dlouho absolvovali. Byla to jediná možnost jak vydat slušné album a stalo se tomu tak. "Three cheers for sweet revenge" každý nazývá "násilným nebezpečným popem". Skupina to řekla takto: "Růže z popela pochází z tragédie 11. září."
Na obalu alba vyniká Gerardova kresba, inspirovaná láskou skupiny k hororům, komiksům a science-fiction.

Welcome to the black parade: je zatím nejnovější CD kapely...

Dnes: jsou MCR jednou z nejžádanějších skupin na důležitých turných v Americe jako např. "Taste of Chaos" a "Warped Tour". Na jaře 2005 dokonce jeli na turné s punk-rockovou skupinou z Oaklandu, Green Day.

Jednou provždy!!!

28. listopadu 2008 v 18:13 Gee - rozhovory
Hmm... Takže MCR asi Emo fakt nejsou, teda alespoň podle toho co Gerard řekl studentům z Maine:

Vím, že v souvislosti s vaší muzikou nemáte rádi pojem emo. Chtěli byste k tomu něco říct?

G: "V podstatě se dá říct, že nás to vůbec nevystihuje. Emo kapely jsem zaznamenal, když jsme jezdívali na turné s křesťanskýma metalistama, protože na naše tour nikdo nevsázel. Myslím, že emo je zas*anej brak, je to hovadina. Jsou tu kapely považovaný za emo, se kterýma nás, bohužel, dávají do jednoho pytle, což z nás, bez našeho vědomí, taky dělá emo. Jediný, co k tomu můžu říct, je, abyste dali ty dvě desky vedle sebe a poslechli si je. Zjístíte, že je to o něčem jiným. Myslím, že emo je hromada s*aček."

Co je to Frerard?

28. listopadu 2008 v 17:26 MCR - frerard
Ano, správní fanoušci skutečně ví o co jde. A vám ostatním se to pokusím vysvětlit. Někomu se to líbí, někdo na tom ulítává, někomu se to hnusí, je to věc vkusu. Frerard je skutečně velmi diskutabilní téma.


Z bráchovy čítanky...

28. listopadu 2008 v 17:08 Vtipné
Tak si představte co jsem objevila u bráchy v čítance. On sice chodí do 6tý třídy, ale tohle nevím jestli se zrovna hodí jako článek do učebnice, ale zase na druhou stranu, ty děcka teď znají horší věci tak proč ne. Jak říká jeden můj spolužák: "Sranda můsí bejt!"...
Takže click na celý článek a čtěte...


Sleep

22. listopadu 2008 v 17:12 The black parade
Sleep

Some say now suffer all the children
And walk away a saviour
Or a mad man and polluted from gutter institutions
Don't you breathe for me.
Undeserving of your sympathy
'Cos there ain't no way that I'm sorry for what I did

And through it all.
How could you cry
For me
'Cos I don't feel bad about it
So shut your eyes
Kiss me goodbye
And sleep
Just sleep
The hardest part is letting go of your dreams

A drink for the horror that I'm in
For the good guys and the bad guys

For the monsters that I've been
Three cheers for tyranny
Unapologetic apathy
'Cos there ain't no way that I'm coming back again

And through it all.
How could you cry
For me
'Cos I don't feel bad about it
So shut your eyes
Kiss me goodbye
And sleep
Just sleep
The hardest part is the awful things that I've seen

Just sleep [x6]
_____________________________________

Spi

Někdo říká, teď trpí všechny děti
A vykupitel kráčí pryč.
Nebo šílenci a znečištění
Z chudých společností
Nedýchej za mě...
Nejsem hodný tvého soucitu.
Protože neexistuje odpuštění za to, co jsem udělal...

A navzdory tomu všemu,
jak kvůli mě dokážeš plakat?
Já se kvůli tomu necítím špatně...
Tak zavři oči,
polib mě na rozloučenou,
A spi.
Jen spi.

Nejtěžší je, dovolit mi
odejít z tvých snů.

Sklenku na hrůzu ve který jsem,
pro všechny zlý i dobrý týpky,
pro příšery, jakými jsou.
Třikrát na zdraví pro týrání.
Protože neexistuje žádná možnost, jak bych se vrátil zpět.

A navzdory tomu všemu,
jak kvůli mě dokážeš plakat?
Já se kvůli tomu necítím špatně...
Tak zavři oči,
polib mě na rozloučenou,
A spi.
Jen spi.

Nejtěžší jsou
hrozné věci, které jsem musel vidět.

Jen spi
Jen spi
Jen spi
Jen spi
Jen spi
....

VZBUĎ SE!!!

Teenagers

22. listopadu 2008 v 16:52 The black parade
Teenagers


With all the lies and the books
To make a citizen out of you
Because they sleep with a gun
And keep an eye on you son
So they can watch all the things you do

Because the drugs never work
They gonna give you a smirk
Cause they got methods of keeping you clean

They gonna rip off your heads,
Your aspirations to shreds
Another cock in the murder machine

They said now
Teenagers scare the living shit out of me
They could care less
As long as someone'll bleed
So darken your clothes
Or strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me

The boys and girls in the click
The awful names that they stick
You're never gonna fit in much, kid
But if you're troubled and hurt
What you got under your shirt
Will make them pay for the things that they did

They said now
Teenagers scare the living shit out of me
They could care less,
As long as someone'll bleed
So darken your clothes
Or strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me

Ohhh yeah!

They say that
Teenagers scare the living shit out of me
They could care less,
As long as someone'll bleed
So darken your clothes
Or strike a violent pose
Maybe they'll leave you alone, but not me

All together now!
2x

___________________________

Teenageři

Vytřou ti zrak
Se všemi lžemi a knihami
Udělají z tebe občana
Protože spí se zbraní
Pozorují tě, synu
A tak můžou vidět všechnoco děláš

Protože drogy nikdy nevedou
Zle se na tebe usmějí
Protože mají metody na udržení své nevinnosti
Rozervou ti myšlenky
Tvé úsilí se rozpadne
Další zásek na vražedném stroji

Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinak než já
Mohli se míň starat
Tak dlouho bude krvácet
Tak zatemní svoje oblečení
Nebo udělají dojem násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne

Kluci a holky v partě
Hrozná jména, co si dávají
Nikdy jsi moc nezapadal, dítě
Jsi ustaraný a raněný
Co ti dali pod tričko?
Budeme je nutit platit za všechny věci, co udělali

Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinak než já
Mohli se míň starat
Jak dlouho bude krvácet
Tak zatemní svoje oblečení
Nebo udělají dojem násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne

Řekli, že teenageři děsí
Žijí zasraně jinak než já
Mohli se míň starat
Jak dlouho bude krvácet
Tak zatemní svoje oblečení
Nebo udělají dojem násilnou pózou
Možná tě opustí, ale mě ne

Teď všichni společně!!!