Tomáš Klus - "Nenávratná"

Duben 2009

!Manson představuje obal a track list nového alba!

29. dubna 2009 v 8:29 Marilyn Manson - Novinky
Nedávno se na internetu objevil tento článek, doufám že s ním potěším všechny Mansonvy fanoušky...

Profláklý nudista a nařachanec Marilyn Manson dnes zveřejnil obal (prohlížejte níže) a track list svého nového alba "The High End Of Low"! Konečná podoba track listu vypadá následovně:

01. Devour
02. Pretty As A Swastika
03. Leave A Scar
04. Four Rusted Horses
05. Arma-goddamn-motherfuckin-geddon
06. Blank And White
07. Running To The Edge Of The World
08. I Want To Kill You Like They Do In The Movies
09. WOW
10. Wight Spider
11. Unkillable Monster
12. We're From America
13. I Have To Look Up Just To See Hell
14. Into The Fire
15. 15


Až na vás někdo neznalý vybafne s tím, že zrovna poslouchá desku nějakého Marilynsona, který vypadá jako starší brácha Amy Winehouse, nedivte se, obal desky totiž svádí k nejrůznějším myšlenkám:


Mansonovi možná hrozí vězení!

29. dubna 2009 v 8:21 Marilyn Manson - Články
Zpěvák Marilyn Manson (38) čelí žalobě, že za posledních čtrnáct let okradl svou kapelu o horentní sumu 20 miliónů dolarů. Vrchní soud v Los Angeles se o případ zajímá o to více, že si zpěvák pořídil za uvedenou částku sbírku nejrůznějších zrůdností vytvořených z mrtvých lidských těl, což může být protiprávní.

8.8. 2007 10:55
LOS ANGELES - Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Warner, údajně nechal svou kapelu celá léta žít v domnění, že jejich výdělky jsou mnohem nižší, než ve skutečnosti byly.
Na podvod se mělo přijít až při prošetření účetnictví, které se provedlo na podnět bývalého klávesisty kapely Stephena Biera (43). Ten také podal na Mansona žalobu.

"Najednou mi došlo, za co si Marilyn pořídil všechny ty nechutnosti. V jeho domě můžete nalézt rozsáhlou sbírku afrických masek vyrobených z lidské kůže, kostru čtyřleté čínské holčičky, kostru muže žijícího v 17. století nebo nejrůznější obřadní předměty vyrobené z kůže mrtvých lidských těl. Zvedá se z toho žaludek," nechal se slyšet Bier pro místní losangeleský deník.

Marilyn má vlastní značku absintu

29. dubna 2009 v 8:19 Marilyn Manson - Články
Kromě toho, že se Marilyn Manson i nadále věnuje propagaci své poslední desky "Eat me, Drink me", vrhl se také do branže s alkoholickými nápoji. Začal totiž prodávat vlastní značku absintu. Marilyn Manson se spojil se švýcarskou palírnou Matter-Lüginbühl AG a prostřednictvím stránek absinthe.de začal prodávat vlastní nápoj "Mansinthe". Kdo by se domníval, že Manson pouze zaprodal své jméno novému produktu, se bude asi divit. Sám se totiž intenzivně na výrobě tohoto nápoje podílel a pro speciální limitovanou edici nápoje, který před nedávnem představil, nakreslil i několik obrazů. Výsledný produkt se prodává v lahvích o obsahu 0,7 litru a jeho doporučená maloobchodní cena je 29 Eur.

Nepochopitelná cenzura

29. dubna 2009 v 8:18 Marilyn Manson - Články
Líbí se mi styl, jakým jsou psané články na marilyn.cz a tak sem přidávám další z mistrovských děl tamnějších redaktorů:

Měla to být pecka! Premiéra nového videoklipu "The Nobodies" od současného rockového světovládce Marilyn Mansona. Největší hudební televizní stanice této planety - MTV - vysílá ve tři hodiny ráno (!?) poprvé toto vizuální dílo. Není snad Manson tak dobrý jako byl dřív, že se tak významná událost nedohrává v čase, kdy televizi sleduje víc diváků? No dobře, jedná se přece jenom o třetí singl z poslední desky "Holy Wood (In The Shadow Of The Valley Of Death)" a hoši z MTV musejí něco pouštět i v tuto dobu. Tohle se dá překousnout.

Fakt, že existuje cenzura, a to i v naší republice, je všeobecně známý. Nejčastějším projevem tohoto fenoménu v hudebním průmyslu je vypouštění "nevhodných" slov z písniček, vysílaných v denních hodinách. O tom se nedá polemizovat, děti by přece neměly slýchat slova, která by kazila jejich vývoj a růst. Za nevhodná slova se dají považovat jakákoliv spojení obsahující slovo fuck, dále různé whores, bitches ap., která mohou dětem připomínat skutečný svět, který jsou schopny pochopit ovšem až v určitém věku (samozřejmě se bavíme o americké společnosti, proto používám anglické výrazy, v Čechách to platí pochopitelně v bledě modrém, kdyby ve snídani s novou někdo zpíval o čůrácích, taky by Vám vadilo, že to slyší Vaše děti).

Nelogické mi připadá, že v některých případech, jsou cenzurovány písně i po desáté večerní hodině. Proč? V tuhle dobu se děti na TV už nekoukají, a jestli jo, tak jejich rodiče jsou debilní. Koukněte se schválně někdy do TV programu, co televizní stanice vysílají v této době. Nemluvě o kabelovkách. Představa, že se moje dítě v tomhle čase civí do bedny, ba i na něco neškodného, a přepne třeba na HBO, kde běží sado-maso, nebo porno nebo něco podobného, huh...

A to už se dostávám k nejstupidnějšímu příkladu cenzury, s kterým jsem se kdy setkal (neříkám nejhoršímu, jen k nejblbějšímu). Ve tři hodiny v noci, jsou cenzurována slova death (smrt), die (zemřít) a ratings (hodnocení)!!!! Co je na těchhle slovech tak hrozného???

"The Nobodies" přibližuje Columbinskou tragédii. To v dubnu 2000 postříleli v coloradském údolí smrti, ve městě Littleton dva studenti místní školy, Dylan Klebold a Ed Harris několik svých spolužáků a poté zastřeli sami sebe. Tímto svým činech se chtěli především zviditelnit, o nic jiného jim nešlo (tomuto tématu je věnováno prakticky celé album Holy Wood).

Cenzurované slovo "death" se nachází v refrénu písně, který přesně zní: "We are the nobodies / we wanna be somebodies / when we're dead, / they'll know just who we are." V překladu tedy: "Jsme bezvýznamní / chceme být někdo / až budeme mrtví / budou vědět kdo jsme." Co tady sakra cenzurujou? Nevadí jim náhodou mnohem víc než slovo mrtev fakt, že někdo zaslepeným Američanům připomíná věci, na které je "lepší zapomenout"? Já si myslím, že tentokrát se cenzorům nelíbí téma této písničky a už vůbec se jim nelíbí skutečnost, že tato pasáž je holé konstatování pravdy. Nelíbí se jim realita, která je tak "neamerická"!

Cenzura slov "die" a "ratings" je z tohoto textu: "Some children died the other day / we fed machines and then we prayed / puked up and down in morbid faith / you should have seen the ratings that day." Česky: "Nějaké děti zemřeli dalšího dne / nakrmili jsme je mašinérií a teď se modlíme / poblitý od hlavy k patě v morbidní víře / měl bys vidět výsledky tohoto dne." Zde se cenzuře opět nelíbí něčí smrt. Nejvíce ovšem zaráží vypuštění slova výsledky - "ratings". Jediným alespoň trochu smysluplným vysvětlením by mohla být možná záměna se slovem "rapings" - znásilnění, pak by poslední věta vypadala: měl bys vidět znásilnění tohoto dne. A máme tu další ideovou kolizi. Anglické slovo "rape" se začalo odstraňovat ze skladeb (hlavně z čeronoškého rapu) kvůli zásadním důvodům. Uráží a ostuzuje ženy. Kam se ale dostaneme cenzurou výše napsané věty "Měl bys vidět znásilnění tohoto dne"? Je přece zřejmý rozdíl pokud někdo znásilní ženu, "den" nebo, já nevím, něčí myšlenku! Navíc, se jedná a zcela významově odlišné slovo (ratings)...

Naskytuje se otázka, kam až cenzura může zajít? Je patrné, že narozdíl od minulosti,kdy (nejen u nás) cenzuru používali především vlády (prezidenti, králové, stát), nyní mají veškerou moc v rukou nezávislé nadnárodní televizní korporace, které rozhodují co odvysílají, co ne. A jak obrovský vliv má televize, je očividné. Připomenu třeba výsledky voleb v Itálii, kde vyhrál mediální magnát Berlusconi nebo předposlední volby ruského prezidenta, v nichž měsíc před volbami měl Jelcin podporu 30%, pak do hry vstoupila televize a on svůj úřad obhájil. To je politika, co víc ještě můžou televizní firmy ovládat? Dejte si na ně pozor. "Bůh je v televizi".

Zdar a sílu
Ríša

Vážený pane Mansone...

29. dubna 2009 v 8:15 Marilyn Manson - Ostatní
Kdesi v intrnetových vodách jsem při svém hledání informací o Merilynu Mansonovi narazila na tenhle dopis a myslím, že rozhodně stojí za přečtení. Je tu pro Vás. Smekám před autorem...

Vážený pane Mansone!
Nedávno jsem přemýšlel o osobnosti, o umělci, který žije ve svém vlastním světě. Nedbá na okolí a probíjí si cestu skrze zdi k vytyčenému cíli- Okamžitě jste mě napadl Vy - Marilyn Manson - zpěvák pobuřující celý svět svými texty. Kousky na pódiu a zároveň nepochopený umělec.
Sleduji vás již od počátků Vaší tvorby. Fascinuje mě, jak se vždy dokážete odlišit. Nikdy jste se nesnížil ke komerci. Jednou jste řekl: "Špatný kouzelník odhalí všechny své karty." Toto jste si uvědomil hned ve svých uměleckých počátcích. Vy máte vždy nějakou kartu schovanou. Marilyn Monroe -slavná zpěvačka a Charles Manson -sadistický vrah. Od nich jste si vypůjčil křestní jméno a to jakoby symbolizovalo celou Vaši tvorbu. Černá a bílá. Kdyby nebylo zlo, nikdo by nepoznal, co je dobré. V interview vystupujete jako nanejvýš inteligentní člověk, vyjadřující se jako umělecký básník. Naproti tomu na koncertním pódiu jste schopen dělat věci, které lidi děsí či odpuzují. Věřím, že i tyto scény na pódiích máte občas též promyšlené. Chcete šokovat, pobouřit, rozrazit stará dogmata. Vy se nestydíte a my se bavíme. Uvědomil jste si, že kdo je na předních stránkách časopisů, ten je v kurzu. Začal jste jako "americký antichrist" a teď končíte jako gentleman z první pol. 20 století. Trhal jste bible a pobuřoval církev, když jste se svlékal z církevního úboru a prováděl obscénnosti, a dnes zpíváte u klavíru písničky od Kurta Weila. Tvoříte umění a stále šokujete. Otevřeně se bavíte o sexu, jdete svou vlastní cestou. Obdivuji, že Vám nezáleží na veřejném mínění, že jste dokázal prosadit své umění, které nebylo zpočátku pochopeno.

Váš vlastní svět možná dotvořili drogy. "Včera v noci jsem měl sen. Chcete slyšet ten sen: Plaval jsem v moři plném stříkaček, poté jsem zastavil na pláži z kokainu. Obloha byla z LSD a každičkej strom z marihuany…," přednášel jste svůj sen publiku. Nezřízený život, žádná životospráva. Vždy jste žil ze dne na den, jakoby už nebyl zítřek. Neodsuzuji Vás za Vaši závislost. Ví, co jste si prožil v dětství, možná jste neměl ani jinou volbu. Neměl jste duši o kterou se opřít, nikoho komu složit hlavu do klína, byl jste zoufalý a zvolil jste si vlastní cestu.

Nechci, aby můj dopis Vám vyzněl, že jste člověk beroucí drogy, který zakládá vše jen na image, na skandálech, šíleném vzhledu a ofenzivních textech. Tvrdě pracujete, většinu času trávíte sám ve svém domě, kde promlouváte sám jen se svou kočkou. Ve správný čas se objevíte na titulních stránkách, v televizích a rádiích. Víte jakou váhu má reklama. Jsem rád, že Vaše práce dosáhla uznání. Vaše album The Golden Age Of Grotesque bylo nejprodávanější hned v 5 zemích světa! Zahodil jste svou předchozí práci z minulých let, zavrhl některé členy kapely a pustil se do nového podniku, do nového boje proti cenzuře, proti jakési stydlivosti světa. Zavedl jste nový prvek v umění, či jste ho zdokonalil a dovedl opět o kus dále, spojil jste výtvarné umění z hudebním. Vaše výstavy jsou navštěvovány největšími umělci světa. Když si prohlížím Vaše obrazy, tak si říkám, že nic podobného svět ještě neviděl. Fantastické depresivní barvy s náznakem konkrétního vyjádření. Za svůj pochod trnitou cestou budete odměněn. Už dnes je jasné o kom se bude učit jako o umělci přelomu 20. a 21. století Váš zásah do součastného uměleckého světa se již nedá přehlížet.

Líbí se mi váš svět, ba jsem jím okouzlen. Sleduji Vás již dlouho, ale i přesto ve mně vzbuzujete pocit tajemnosti a naprosté nepředvídatelnosti. Chtěl bych pootevřít dveře a alespoň nahlédnout do světa, který v sobě skrýváte. Váš svět není jako kohokoli jiného , je zajisté unikátní a výjimečný. Skrývá se v něm spousty rozporů, nenávist, spousty píle a práce, touhy, cílevědomí a bolesti. Na povrchu jste nepřístupný člověk, ale v nitru citlivý. Bolí Vás pomluvy lidí, stále slyšíte: "To je ten, co nemá žebra, ten co kopuloval s ovcí." Byl bych rád aby Vaše duše našla svůj vytyčený cíl, abyste byl šťastný. Svět jako tento, potřebuje v těchto dobách někoho, kdo se nebojí a je schopen plně vyjádřit svobodu myšlení.

S obdivem a úctou
M.F.

Hudební mesiáš nebo Mediální děvka?

29. dubna 2009 v 8:13 Marilyn Manson - Články
Tenhle článek pochází z marilyn.cz a přijde mi docela výstižný. Myslím, že vysvětluje právě to, o co Marilynovi jde. Veřejnost prostě potřebuje šok aby se probudila!

Angelmanson o médiích (z angelmanson.com)
Otázka, kterou si často klademe je jestli je Manson skutečný... jestli je tak nesmírný, nebo jen nějaká další šok-rock tvář. Má snad na srdci něco, co je pro Ameriku důležité? Představuje Marilyn pro vás a vaše děti něco hodnotného, nebo říká jenom blbosti? Můžeme se snad od něj něčemu přiučit? Odpověď je ano.

Začněme s pomyslným Mansonovým škrcením významných médií. V současnosti má Manson větší mediální vliv, než Madonna. Rozdíl mezi nimi je v tom, že Manson má lidem co říct. Prohlídněte si někdy stánek s novinami. Každej hudební cár v dosud známem vesmíru měl fotografii Marilyna Mansona na obálce. Když to nebylo zrovna na obálce, uvnitř byla třicetidvoustránková příloha na křídovém papíru s exklusivním rozhovorem a skvělým celobarevným rozkládacím plakátem, a když jste měli štěstí, tak i barevné samolepky. Proč tohle všechno? Je to proto, že média obklíčila tuhle kapelu jako skupinu vzácných bílých žraloků a teď doufají, že si odseknou zadek a odplují s nadmutým satanismem a svými řečmi pomůžo prodávat časopis? Ano.
To co si ovšem neuvědomují je, že tyhle krvavé kousky si Manson věší na paty sám. Úmyslně na sebe láká žraloka. Jak jinak chcete dokázat tyhle závěry? Jak jinak chcete dokázat totální manipulaci medií. Jestli máte co říct, jak lépe to prezentovat publiku,než nechat za sebe mluvit média?

Mansonova zjevná manipulace velkými magazíny jako Spin, Rolling Stone, AP, Metal Adge, Details... stejně tak i lokálními denníky, není nic brilantního. Když jím pohrdají, přesvědčují ty, kterým by Marilyn mohl dát šanci. Když ho chválí, má garantován zájem dalších médií. Po celou dobu má příležitost mluvit o tom co má na mysli a co nám chce říct.

Což mě přivádí k dalšímu bodu... co nám přesně chce říct? Stručně řečno - "buď sám sebou". Fráze jako "Buď svým vlastním Bohem", "Ptej se na všechno", "Je v pořádku cítit se dobře, dokud jsi ještě na týhle planetě" slouží jako příklad. Šokuje nové dogma ze stávající vlády prince hříchů? Ne zcela. Teď přichází část pro "je plnej sraček". Spousta lidí se přizpůsobila kritikám, mezi které patří, že Manson vlastně neříká nic nového nebo odlišného, jen používá více rebelský slovník. Běžně se říká, že to všechno dělá kvůli penězům a že je plnej sraček. No....jo. Přesně tak. Dělá to, co se od rockové hvězdy očekává, jenom si nikdo neuvědomuje, že ostatní celebrity o tom nemluví. Nikdo jiný se neptá amerických dětí na jejich možnosti. Nikdo jiný se neptá amerických dětí na odpovědi na zastaralý a nesmyslný systém věřících, jenž byl překonaný už v 19. století. Nietzsche napsal zajímavá slova "Bůh je mrtvý". Nikdo se neptá mladých Američanů, konec konců, celého světa, jestli přemýšlí sám za sebe.

Pokaždé, když se objeví charismatický, výřečný leader, který hovoří proti pevně stanoveným hranicím, bude proti němu veřejný křik. V tomhle křiku se, konzervativní a obzvláště křesťanská Amerika stane pouhým nástrojem. Pokaždé, když zmíní jeho jméno, podpoří to jeho kapelu, jeho myšlenky a jeho ego. ZAMĚŘTE SVOJI POZORNOST NA MĚ! VEZMU SI DĚTI, KTERÉ JSTE OPOMÍJELI. A on je vskutku vezme!

Aby zaměřil vaší pozornost na tenhle upjatý, drsný a vyčerpávající svět, musí Manson použít nátlakové neotesané trauma, aby vás šokoval z vašeho glazovaného výrazu. Jednou z možností, jak toho dosáhnout je přivést show zpátky k rock & rollu. Bohužel, pohled na rockovou muziku byl vyměněn za pohled na tři nebo čtyři chlapíky v baňatých roztrhaných džínech, ve tričku starého pumpaře se zakrslým účesem, pokoušející se "dělat hudbu a nebýt jenom figurínou". Kdy skutečně se stala show ďábelskou? Marilyn Manson vzkřísil stroj na mlhu... skutečně tento aparát neguje talent a inteligenci?

Jak se zdá jen v rockových kritikách a u křesťanů.

The Beautiful People

23. dubna 2009 v 15:35 Marilyn Manson - Rozhovory a prohlášení
Marilyn Manson o psaní legenárního songu:
"Neustále jsem si zapisoval fráze, měl jsem v jednu dobu rozepsaných asi 15 bloků. Do každého jsem psal rozdílné věci. Dal jsem je na stejné místo a vzal z každého trochu a sestavil z toho píseň. Byl jsem na turné a pamatuju jak jsme to s Twiggym a s bubeníkem Gingerem nahrávali v jednom hotelu na čtyř-stopák. Ironicky to bylo někde na jihu. Pamatuju si jak jsem vyťukával beaty do země a můj bubeník je pak duplikoval na automatickém bubeníkovi. Měli jsme to hotový během jedno dne. Složili jsme to asi tak dva a půl roku před tím, než vyšla deska Antichrist Superstar. Když bych teď pustil ten záznam ze čtyř-stopáku, tak ta nahrávka bude znít identicky."

Marilyn Manson - O něm...

23. dubna 2009 v 15:34 Marilyn Manson - O něm
Brian Warner narozený roku 1969, je zpěvák skupiny Marilyn Manson, jež nese název podle jeho vlastního pseudonymu. Název Marilyn Manson je spředený ze jmen filmové hvězdy Marilyn Monroe a masového vraha Charlese Mansona.Byl redaktorem floridského hudebního časopisu.Objevil ho rockový mág T.Reznor.

"Lidé mají takový strach z toho, vypadat jinak než ostatní, že se přizpůsobí, že polknou, co jim je předepsáno. Já ne. Raději umřu za to, jaký jsem."

Přestože je osoba Briana vnímána spíše pod přízvisky provokatér, antikrist či rockový exhibicionista, je ve skutečnosti spíše intelektuálem. Již při studiích přísné křesťanské školy se projevoval jako vysoce inteligentní outsider, což dokázal i v dokumentu Michaela Moora Bowling For Columbine, kde kritizuje současnou americkou společnost.

Svým postojem manifestuje proti prolhanosti a bigotnosti médií. Warner chce, dle svých slov, dělat nebezpečné, zvrhlé, umění. Chce zachycovat lidské strachy přelomu století. Jeho image je považováno za jejich zosobnění.

Brian Warner se vedle zpěvu věnuje i malování. Je známý jako autor ponurých a bizarních akvarelů.
V roce 2001 začal chodit se striptérkou Ditou Von Teese. .Vzali se 3.prosince 2005 v Irsku. Bezdětné manželství trvalo rok. Pár se rozešel 24.prosince 2006 a a o pět dní později podala Dita žádost o rozvod. Jako důvod uvedla "neslučitelné rozdíly".

Rád čte Nietzcheho, Darwina a Freuda, v televizi sleduje seriál Scooby Doo. Mezi jeho nejvetší přátele patří Ozzy Osbourne, Paul Teahencze a Jimmy God(jeho velký fanoušek).

Marilyn Manson (Brian Warner)

23. dubna 2009 v 15:32 Marilyn Manson (Brian Warner)

Životopis - jak šel čas...
Články - co se o něm píše...
Novinky - nesmí vám ujít...
Rozhovory - citáty, prohlášení...
Ostatní - to co se jinam nevešlo...
.
.
Dita Von Teese - jeho bývalá manželka...

Zdroje: sandryasabi.blog.cz, scarychild.blog.cz, marilyn.cz, marilynmanson.cz
...všem těto stránkám děkuji...

Všechny změny nemusí být k lepšímu...

9. dubna 2009 v 14:17 | Zany |  Moje názory
Jak jste si jistě všimli blog.cz se opět pokusil o vylepšení našich stránek. Ovšem zdaleka ne všechny změny musí být k lepšímu...
Někomu tohle "vylepšení" úplně rozházelo blog, někomu se ztratily články, někomu přestaly fungovat rozcestníky a přehrávače na mp3 a někomu se stalo všechno najednou.
Těm, kteří neutrpěli žádnou újmu (nebo ji ještě neobjevili) se tyhle změny možná líbí, ale já osobně z nich nejsem nijak nadšená.

Thank you...

9. dubna 2009 v 14:08 | Zany |  Vykřičené city
Je úžasné vidět, když má usilovná práce nějaký výsledek. Tohle jsem si řekla, když jsem se dnes podívla na tabulku návštevnosti, která mě skromě ujistila, že počet lidí, kteří se, ač už třeba jen omylem, při své pouti internetem zastavili na mém blogu, přesáhl jeden 1000.

Je to fajn, je to ůžasný, je to skvělý. Za těch pár měsíců, co mám blog, už jsme spolu hodně zažili. A ať už to bylo příjemné, nebo naopak, jsem za to vděčná. Objevila jsem kouzlo psaní článků, vyzkoušela svoje první desingy, naučila jsem se vkládat mp3ky a videa... ale to za co jsem vděčná nejvíc, je že jsem tímhle způsobem objevila spoustu nových lidí, o jejichž existenci bych jinak neměla ani ponětí...

Na tohle všechno chci říct jediné, prosté a krátké slovo, které svým významem dokáže předčit spousty ostatních. "Děkuji"

Děkuji Vám všem, děkuji blog.cz, děkuji neůnavné touze a naději, která mě nutí se na tohle všechno nevykašlat, děkuji Photoshopu, který mi pomáhá dělat desingy, děkuju kapelám, jejichž hudba mě drží nad vodou i v těch nejtěžších situacích, děkuji životu, za to, že mi dovolil žít...