Tomáš Klus - "Nenávratná"

LSD

24. ledna 2010 v 11:39 |  Drogy
LSD - lysergic acid diethylamide

Je to halucinogen. Neznamená to, že by díky němu někdo viděl věci, které neexistují, spíš mění vidění a slyšení skutečných předmětů a zvuků tak, že se třeba barvy zdají být výraznější. Mění způsob jakým lidé okolní svět vnímají stejně jako čas nebo vzdálenost.
Tripy jsou tablety, či malé čtverečky papíru, které mají většinou barevný potisk napuštěný účinnou látkou. Jsou poměrně levné, což je další důvod, proč jsou tak oblíbené.
Průměrná dávka LSD v jednom tripu je dnes kolem 100 mg, což představuje asi polovinu z toho, co rozložilo mozky lidí jako Brian Wilson nebo Dennis Hopper v 60. letech.

Zážitku spojenému s užitím LSD se říká trip (výlet), protože je to jako cesta na jiné místo. (Může to být zážitek mystický, fascinující, ale také velmi strašidelný (tzv.horortrip).
Nevypočitatelnost je jedním z hlavních rizik LSD. Účinek může být ovlivněn dávkou, rozpoložením mysli, místem nebo dalšími přísadami.
I když se psychické poruchy způsobené LSD projevují až při pravidelném užívání (jednou nebo vícekrát za týden), někteří lidé mohou mít už po jedné dávce takové problémy, jako jsou halucinace nebo paranoia po dobu i dvou let! Někteří také pak trpí tzv. flashbacky - návraty obrazů, které měli, když byli na tripu.Ty se objevují dny, týdny i roky. Tato nepředvídatelnost flashbacků může docela nahánět strach.
Roste obava, že stále více mladých lidí, kteří berou LSD, kouří také konopí, a to proto, aby urychlily dojezd (nepříjemná fáze, kdy už droga přestává působit).
Nastaly případy, kdy nemocnice přijímaly lidi s psychózou, která byla způsobena právě užitím těchto dvou drog dohromady.

Projevy: LSD má více vliv na psychiku než na tělo. Protože je v ní obsažen strychnin, i když velmi malé množství, může způsobit nevolnost a žaludeční křeče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 křupka křupka | Web | 27. ledna 2010 v 21:43 | Reagovat

moc pěkně zpracované.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama