Tomáš Klus - "Nenávratná"

Únor 2010

Pochroumané city lovkyně

28. února 2010 v 16:10 | Zany |  Vykřičené city
Kluk, kterýho miluju si našel holku. Z celýho srdce mu to přeju, protože mě tím zachránil. Díky tomu jsem přišla na to, že věci, ke kterým se rozhodneme v zoufalství nikdy nemohou být správné a vtipy, které se zdají být nevinné dokážou bolet.

Cením si toho. Nikdy nezapomenu, co si pro mě udělal, protože mě neustále učíš být silná. Teď vím, že jednání v protestu a vzpírání se realitě nemá cenu. Byla jsem naivní. A všechno, co bych ti snad chtěla vzkázat je, že jsem ráda, že jsi můj přítel a dokážeš mi ukázat moje hlouposti pravém světle.

Takže ještě jednou říkám díky, Jakube.
S láskou a pokorou v srdci.

Pomoc, prosím...

17. února 2010 v 21:18 | Zany |  Sdělení admina
Moje tričko najdete na 2. nebo 1. stránce. (jejich pořadí se mění podle počtu hlasů)

Prosím, hlasujte, moc to pro mě znamemá. Za každý Váš hlas Vám budu ohromně vděčná.
A pokud potřebujete na blogu s něčím pomoct, ráda to pro Vás udělám.
Moc Vám všem děkuju!!!Jak hlasovat?
Abyste mohli hlasovat, klikněte na banner triček umístěný pod sekcí Články v administraci svého blogu. Na službě tricka.blog.cz potom v pravo nahoře na odkaz Soutěž. Pak už stačí jen vybrat třetí stránku a na ní druhé tričko na čtvrtém řádku a dát mu svůj hlas.

Vysoké sebevědomí malé holky

15. února 2010 v 19:26 | Zany |  Vykřičené city
Byla jsem nařčena z toho, že jsem ještě moc pošetilá a malá na to, abych hodnotila některé situace. Moc malá na to, aby byl můj názor rovnocenný názorům starších. Moc malá na to, abych mohla věci chápat... a moc puberťačka na to, abych takovou kritiku dokázala přijmout.

Dobře, jsem schopná to všechno uznat, ale jen v případě, že mi někdo z vás "dospělých" řekne, jaký smysl má, takhle otravovat svým hodnocením děcko, které ho stejně, podle vás, nedokáže uznat!

Na čí straně je pošetilost?

Návrh do soutěže

12. února 2010 v 19:40 | Zany |  Sdělení admina
Přichází další grafická soutěž a přicházím i já se svým výtvorem. Taky vám přijde vidina toho, že lidé budou nosit tričko s vaším návrhem, tak lákavá?


Návrh trička z tricka.blog.cz - Přední strana


Doufám, že se bude líbit alespoň někomu...

Nejen o internetu

5. února 2010 v 20:47 Marilyn Manson - Rozhovory a prohlášení
Kvůli zkušenostem s tiskem si v poslední době komunikoval se světem jen prostřednictvím internetu...
"Když jsem začal dělat na novém albu, zveřejnil jsem na svém webu jednoznačné stanovisko .Že můj jediný kontakt s veřejností bude probíhat jen po internetu.Mělo se však striktně jednat pouze o dobu, kdy budu zaneprázdněn deskou, z čehož někteří pochopili, že už nechci s tiskem mluvit nikdy.Ze svými fanoušky komunikuji velmi otevřeně.Jistě, je tu nebezpečí, které existuje v obou směrech.Někteří volí formu patolízalství a bezmezného fandovství.Kdybych to bral vážně, tak se vysmívám sám sobě a za chvíli si můžu myslet, že jsem někým, kým samozřejmě nejsem.Když si naopak bereš až příliš k srdci všechen ten negativismus, o kterém lidi mluví, může to zásadně změnit tvou psychiku, zmrzačíš si city.Každý má na všechno názor, každý se zkouší vyjádřit, je to úplný vodopád nápadů a myšlenek.Jsem zvědav, jak to bude pokračovat,protože jen opravdu silní a kreativní přežijí..."

Máš v sobě zahořklost z období po dubnu 1999, kdys byl neomaleně napadán ze všech stran kvůli Colorádské tragédii?
"Zahořklost, vztek, zlost, všechno. A jako Santa Claus jsem si pečlivě zaznamenal ty, kteří stáli proti mně.Ti ode mě žádné dárečky nedostali..."

Nahráváš alba, píšeš knihy a filmové scénáře, tvoříš videa, maluješ-působíš dojmem novodobého manipulátora. Po této stránce je internet jistě tvým velkým pomocníkem a přítelem.
"To, co mám na internetu nejraději, je ale zároveň i tím, co na něm z celé duše nenávidím-jeho chaotičnost a fakt, že ho nemůžeš nějak ovládnout, zkrotit. Vem si causu Napster, každý se najednou zděsil, co všechno se může s autorskými díly provádět. Já z toho ale mám jiný pocit.Žijeme ve věku informací.kdybys žil v době ledové, tak bys chtěl poskytnout svému dítěti teplý kabát.V informačním věku mu chceš poskytnout informace.Neskrývej je před ním, vysvětluj je."

Je tedy internet jakousi podvratnou, necenzurovatelnou dálnicí-nebo spíš zkratkou, po které můžeš svou zprávu poslat ještě dřív, než ji ve velkém nasají média?
"Jedním z hlavních důvodů, proč ve veřejnosti existuje takový strach internetové pornografie, videoher a násilnosti v zábavním průmyslu je prostě to, že rodiče už nejsou chytřejší než jejich děti. Mám jeden oblíbený film, "Wild in the streets", ve kterém hraje Christopher Jones rockovou hvězdu a kandiduje na prezidenta. Všechny lidi přes 30 dá do internačního tábora, kde jim poskytne tuny LSD a všechno potřebné k životu. K oddělenému životu.No, a pak je najednou třicet i jemu.Je to velmi ironické, ale perfektně to symbolizuje dobu, ve které teď žijeme. Je to alegorie, která perfektně obráží současnost."

Jedna z mnoha charakteristik

5. února 2010 v 20:37 Marilyn Manson - Články
Stal se hvězdou doslova přes noc. Strašákem i idolem druhé poloviny devadesátých let pro všechny, kteří tak nějak pomalu docházeli k názoru, že moderní Amerika není až zas takový ráj, za jaký je považována.Kdo to řekne ostře a na rovinu, přihodí pár argumentů a ještě je dobře vidět (neboť vládně vizáží napůl ježibaby napůl démona, který dokáže uhranout krávu a srazit mléko v komoře), má zaděláno na komerční úspěch.Manson ví, čím krmit lačné krky teenagerů-nit na establišmentu nezůstává suchá:všudypřítomné prsty sekt i oficiálně posvěcených náboženství, sebestředná doktírna zahraniční politiky, zkaženost a korupce všeho druhu, vládnoucí skupiny odepírající nám vše bytostně potřebné, zlovůle, existencionalismus, bezpráví.To jsou témata věčně živá ať už žijete v komunistickém Československu 70.let anebo v USA o dvě dekády později.Na Bourbon je možná pro některé suchopáry brzy, na kariéru protestsongocého tribuna naopak není nikdy pozdě.Místo odrbaných džínů a španělky volí Marilyn Manson poněkud těžkotonážnější park výrazových prostředků, je ikonou rock'n'rollu v jeho nejsvobodnějším slova smyslu.

A je pak jedno, jestli někoho svým zbastardizovaným digitálním industriálním popem dožírá k nevydržení anebo pro druhého naplňuje představu o moderním rocku beze zbytku. Je tu ale pořádně vidět a slyšet a čerta mu záleží na tom, jestli je posledním rockovým bardem anebo už počítačově vygenerovanou matérií úsvitu nového světa.
Ostatně, sám s gustem zpívá, jak definitivně je rock mrtvý. Manson a apoštol,prorock a mesiáš!I tak. Stejně jako idiot, fanatik a narcista. Víte jak je to s definitivním počtem těch pravých pravd.Manson se hlavně baví, jak nás všechny tahá za nos."Obyčejný bílý teenager nemá krome Marilyna Mansona žádnou kapelu, které by věřil" říká, aniž hne brvou.Buď je jeho drzost a mesianistický komplex větší než ocelová víra Mojžíšovaa nebo tu máme opravdu co dočinění s člověkem, který přišel aby ukazoval a měnil.Předtava Mansona jako Krista, převracejícího stránky trhovců,lichvářů a penězomněňců v Jeruzalémském chrámu Páně ("...a vy jste ho přeměnily v peleš lotrovskou!"), je sice groteskní, ovšem může leccos vypovídat o vzrušující nejednoznačnosti jeho myšlení a jednání.