Tomáš Klus - "Nenávratná"

Březen 2012

Obhajoba finačního "zneužívání" mužů

11. března 2012 v 21:30 | Zany |  Moje názory
Odsuzování zlatokopek mi leze krkem. Soužití s pracháčem mi totiž ze strany dotyčné dívky spíše než jako parazitismus přijde jako dokonalá symbióza, totiž vztah, kdy jeden druhému neškodí, spíše naopak jsou si prospěšní. A proč to tak vidím? Protože nepodceňuji muže!
Bohatý a většinou také postarší muž, který se do tohoto vztahu pouští totož ví. Musí vědět. V životě si jistě zažil dost sobeckého intrikování a závisti, jistě je natolik sebestředný, aby uznal, že jeho vzhled je pod hranicí fyzické přitažlivosti a za ta léta už také jistě ví, jak mocnou zbraní peníze jsou.
Na druhé straně máme ženu, která také ví. Ví co chce. Okolím je možná považována za hloupou husičku, ale ona má dostatek sebevědomí a ví jak dosáhnout svého. Musí to být žena silná, která dokáže odvrátit nebezpečí číhající v ostatních dívkách, které nekoukají nalevo napravo a stát se vyvolenou, kterou si muž povede k oltáři. Musí také vedět nakolik je schpná se zapřít, musí umět okouzlit. Musí znát výšku své ceny.
On získává jistotu v podobě reprezentativní manželky, se kterou se může všude chlubit a kterou mu ostatní muži budou jistě závidět, má ženu, kterou může hýčkat a udělat z ní královnu a ví, že ona pro něj na oplátku udělá to samé. Jí jsou odměnou drahé šaty, pozornost, šperky, cestování po světě, vysoká společnost a přední stránky novin.
Možná je to trochu zvrácené, každoádně jsou to předpoklady pro vytvoření spokojeného vztahu, kde si partneři navzájem mají co nabídnout. Předtím, než začnete mluvit o ubohosti, šáhněte si do svědomí a ujistěte se, že z vás nemluví závist. Je uměním zamyslet se a dokázat si přiznat, co s námi peníze dělají.

Hole a Courtney Love

3. března 2012 v 1:19 | Zany |  Courtney Love a Hole
Hole je skupina zpěvačky Cortney Love, kterou všicni nejlépe známe jako vdovu po Kurtu Cobainovi. Líbí se mi jejich styl hraní a Courtneyin zpěv, protože s takhle unikátním projevem jsem se ještě u žádné zpěvačky nesetkala. Přiznávám, že Jsem se k ní dostala přes Kurta, ovšem teď mají Courtney a její "Díra" v mé hudební složce své specifické postavení. Jsou skvělí!

Vkládat sem jakékoliv články o nich mi přijde zbytečné, protože jsem našla jeden skvělý blog, kde o nich najdete úplně všechno do posledního detilu. Adresa tohoto skvostu je: nobodysdaughter.blog.cz

Miláčku, rostou ti parohy

3. března 2012 v 1:02 | Zany |  Místo pro moji duši...
Ožehavé téma, na které bývá názor lišící se od netečné jednoslovné odpovědi: "Hrůza" ostře kritizován.
Ale buďme k sobě upřímní, člověk je sobec, ideální partner se hledá obtížně a pravděpodobnost, že to vyjde napoprvé je směšná. Samozřejmě je to věc vychování a morálky, ale tuto otázku řeší člověk vždy sám se sebou. Názor "Nidky bych jí/mu to neudělal/a." je pouze odrazem toho, co vám bylo vtloukáno do hlavy a nemusí jít výhradně o názory vašich rodičů na partnerské vztahy, ale celkově o úctu k bližnímu a vtíravou otázku: "Coby, kdyby?" Vybavování slz a výčitek bývá (záměrně nepoužívám "je", každý jsme přece jiní a naučení jinému stereotypu) až na tom nejposlednějším místě. Netvrdím, že kdo si na nevěru netroufne je srab. Třeba je spokojený... Ale vy, kdož jste to zažili, uznejte, není to adrenalin? Nechutná zakázané ovoce nejlíp?
Myslím, že nevěra je mnohem intimnější, než se může zdát. Neschvaluji ji v případně, že nedokážete vašemu partnerovi férově říct, že už k němu nic necítíte, tak jste si našli náhradu. Ale když se jedná jen a výhradně o chvilkový požitek, říkám proč ne? Děláme tolik věcí, které by se vlastně neměly dělat, dáme si cigaretu, i když víme, že je to hřebík do rakve, neodoláme projížďce v rychlém autě i když víme, že přispívá ke globálnímu oteplování, kupujeme kosmetiku, i když kvůli ní umírají zvířátka... ovšem nevěra je ta největší tragedie protože se bezprostředně týká sobeckých lidí.
A tak si nadneseně přiznejme, že se jedná výhradně o osobní věc, pro kterou se sami rozhodujeme, tak nehledejme výmluvy a snažme se neubližovat našim partnerům tím, že to provalíme. Odhalená nevěra už stejně nikdy nebude tak vzrušující.